xerxes.webgarden.cz

XERXES Chovatelská stanice sibiřských koček

co by jste měli vědět o kočkách

Nezbytné kočičí potřeby

 

Nezbytné kočičí potřeby

 

  • jídelní miska a miska na vodu

Misky mají být dostatečně široké a nemají být moc hluboké. V obchodech s chovatelskými potřebami jsou k dostání v širokém sortimentu – z plastů, glazované keramické, z nerezové oceli.

  • kálecí miska

Kočičí toaleta je nejzákladnější výbavou. Vyráběné kočičí toalety se od sebe liší tvarem a velikostí, jsou jednoduché a praktické. Materiálem je vždy umělá hmota, která je snadno umyvatelná a dá se dobře dezinfikovat. Jako náplň se používají speciální steliva s výbornými absorbčními a hrudkujícími vlastnostmi.

  • pelíšek na spaní

Malá koťata prospí i 18 hodin denně. Tento fakt je nutné respektovat, musíme jim zajistit klid a intimitu. K tomu jim dobře poslouží papírová krabice, pootevřená skříň nebo křeslo. Někdy též použijí vámi zakoupený textilní pelíšek. Většinou spí tam, kde je spánek zrovna přepadne.

  • péče o srst

Tato výbava záleží na délce srsti a hustotě podsady vašeho kotěte a na ročním období. K údržbě nám poslouží kovové hřebeny různých hustot, kartáč z přírodního materiálu nebo masírovací rukavice. K pročištění a odmaštění srsti napomůže i suchá koupel- dětské zásypy nebo speciální kočičí pudry.

Žádné komentáře
 
XERXES Chovatelská stanice sibiřských koček, sibiřské kočky, koťata, standard plemene, původ koček, anatomie koček, preventivní očkování, kočičí potřeby, rodinný život koček, mladá kočka, výstavy, barevné skupiny sibiřských koček, chovatelské předpisy