xerxes.webgarden.cz

XERXES Chovatelská stanice sibiřských koček

co potřebujete vědět o výstavě

Jak na výstavu

 

 

Vše co potřebujete vědět o výstavě

Uvažujete-li o vystavování své kočičky na některé národní (NVK) či mezinárodní výstavě koček (MVK), je nutné být členem nějaké ze základních organizací (ZO) SCHK – Svazu chovatelů koček FIFe nebo organizací non-FIFe.

V ČR je non–FIFe klub BCC (Bohemia Cat Club), který je členem WCF (World Cat Federation) a NCHK se sídlem v Mladé Boleslavi, který není zastřešen žádnou jinou organizací

U ZO se platí roční členský příspěvek – jeho výše se řídí dle jednotlivých ZO. Po zaplacení členského příspěvku a po přijetí do ZO dostanete členský průkaz.


ZO vám také poskytne přihlášky na výstavy, propozice výstav (informace o výstavě, termín konání, místo, pořádající ZO, pravidla pro přijetí, adresa, kam přihlášku a klecné poslat) a další informace důležité pro výstavy a chov.

Jak se přihlásit na výstavu koček

Pokud jste již členem některé ze ZO, je třeba se na výstavu přihlásit. K tomu Vám poslouží propozice výstav a přihláška. Přihláška je volně ke stažení na internetu ČSCH nebo ji získáte u své ZO. Přihláška musí být potvrzena ZO včetně razítka.


Jak vyplnit přihlášku

přihlášce je třeba vyplnit informace o výstavě, na kterou se hlásíte, a datum konání. Většinou se výstavy konají ve dvou dnech (MVK – sobota a neděle) nebo jsou jednodenní (NVK – většinou sobota). Pokud se chcete zúčastnit jen jedné výstavy z dvoudenní akce (MVK), je třeba vyplnit do přihlášky jen jedno datum.

Dále přihláška obsahuje informace o kočce, se kterou přihlašujete na výstavu, a informace o rodičích kočky. Do kolonky chovatel vypište jméno a zemi, odkud máte svou kočku. EMS kód je označení plemene a barvy kočky (informace o kódech naleznete v na jiném místě našich stránek. Je také třeba vyplnit vaše jméno, adresu, e-mail, telefonní spojení, vaši ZO a číslo členského průkazu.

Musíte také uvést, do jaké třídy kočičku přihlašujete. Poslední, co musíte vyplnit, je datum a váš podpis. Přihlášku zašlete s dokladem o zaplacení klecného co nejdříve, ještě před uzávěrkou pro přihlášení (najdete v propozicích).

Výstavní třídy

 1. Europa Champion (EC)
 2. Europa Premior (EP)
 3. Grand Inter Champion (GIC)
 4. Grand Inter Premior (GIP)
 5. Internationaler Champion (IC)
 6. Internationaler Premior (IP)
 7. Champion (CH)
 8. Premior (PR)
 9. Otevřená třída (bez titulu)
 10. Kastráti (bez titulu)
 11. 6-10 měsíců (koťata)
 12. 3-6 měsíců (koťata)
 13. a) Novici (od 10 měsíců)
  b) Kontrolní třída
  c) Ověřovací třída
 14. Domácí kočky (bez PP)
 15. Mimo soutěž
 16. Vrhy (min. 3)
 17. Veteran (min. 7 let)


Popis jednotlivých tříd následuje.

Evropský šampion
Do této třídy náleží kočky, které již obdržely titul Evropský šampion (EC). V této třídě se uděluje posudek s poznámkou Čestná cena (EP, HP) a kočky již nejsou klasifikovány.

Evropský premior
Do této třídy náleží kastrované kočky, které již obdržely titul Evropský premior (EP), zde platí stejná pravidla jako pro třídu Evropský šampion.

Mezinárodní grandšampion
Do této třídy náleží kočky, které již obdržely titul Mezinárodní grandšampion (GIC). Tato třída se dělí podle plemene, barvy a pohlaví pro všechny kategorie. Uděluje se certifikát CACE.

Mezinárodní grandpremior
Do této třídy náleží kočky, které již obdržely titul Mezinárodní grandpremior (GIP) a platí zde stejná pravidla jako pro třídu Mezinárodní grandšampion. Uděluje se certifikát CAPE.

Mezinárodní šampion
Do této třídy náleží kočky, které již obdržely titul Mezinárodní šampion (IC). Tato třída se dělí podle plemene, barvy a pohlaví pro všechny kategorie. Uděluje se certifikát CAGCIB.

Mezinárodní premior
Do této třídy náleží kastrované kočky, které již obdržely titul Mezinárodní premior (IP) a platí zde stejná pravidla jako pro třídu Mezinárodní šampion. Uděluje se certifikát CAGPIB.

Šampion
Do této třídy náleží kočky, které již obdržely titul Šampion (CH). Tato třída se dělí podle plemene, barvy a pohlaví pro všechny kategorie. Uděluje se certifikát CACIB.

Premior
Do této třídy náleží kastrované kočky, které již obdržely titul Premior (PR) a platí zde stejná pravidla jako pro třídu Šampion. Uděluje se certifikát CAPIB.

Otevřená třída
Do této třídy náleží kočky, které jsou zapsány v některé z plemenných knih příslušné členské organizace . Tato zvířata musí během výstavy dosáhnout věku minimálně 10 měsíců. Dělí se podle plemene, barvy a pohlaví ve všech kategoriích. Uděluje se certifikát CAC.

Kastráti
Do této třídy náleží kastrované kočky za stejných podmínek jako v otevřené třídě. Dělí se podle plemene, barvy a pohlaví ve všech kategoriích. Uděluje se certifikát CAP.

Mláďata 6-10 měsíců
Do této třídy náleží mláďata, která jsou zapsána v některé z plemenných knih příslušné členské organizace a která dosáhla během výstavy věku minimálně 6 měsíců a nedosáhla ještě stáří 10 měsíců.

Koťata 3-6 měsíců
Pro tuto třídu platí stejná pravidla jako pro mláďata 6-10 měsíců, ale náleží sem koťata, která ještě nedosáhla 6 měsíců.

Zvířata, která soutěží ve třídách 1-12, soutěží dále o Vítěze variety (BIV) a vítěze Best in Show (BIS).

Obdržení potvrzení přijetí na výstavu

Pokud jste byli přijati na výstavu, vás vyrozumí příslušná ZO, která výstavu pořádá, a zašle vám i informace potřebné pro účast na výstavě.

Poslední komentáře
28.07.2013 14:24:43: Stále aktuální katalog oriflame. Každé 3 týdny nový katalog.
28.06.2012 03:35:04: Finanční půjčky půjčky bez registru Zadlužení s rozumem pujcky-online-ihned.cz/ půjčky online...
 
XERXES Chovatelská stanice sibiřských koček, sibiřské kočky, koťata, standard plemene, původ koček, anatomie koček, preventivní očkování, kočičí potřeby, rodinný život koček, mladá kočka, výstavy, barevné skupiny sibiřských koček, chovatelské předpisy