xerxes.webgarden.cz

XERXES Chovatelská stanice sibiřských koček

Homepage

O nás

 

 

O nás

 

   Jako většina současných chovatelů všech plemen ušlechtilých koček, tak i my jsme začínali s jednou kočičkou. Jmenuje se Bára. Když přišla k nám domů, byly jí už dva roky. Nejdříve se strašně všeho bála, ale zvykla si velmi rychle a dnes je z ní ta nejlepší číča.

   Postupem času jsme se rozhodli toto nádherné, milé a přítulné plemeno chovat. Rozhodovali jsme se ke kterému chovatelskému spolku se přidat a tak jsme mezi nimi začali vybírat. Rozhodli jsme se pro Nezávislý chovatelský klub v Mladé Boleslavi, přesto že je malý a možná i málo známý, je jeho činnost dost důležitá jak pro zdravý chov koček tak i pro lidi okolo nich.

 

Nezávislý chovatelský klub

Tato organizace chovatelů existuje již od roku 1995, je pokračovatelem základní organizace SCHK v Mladé Boleslavi (FIFE) a následně regionální pobočky Bohemia Cat Club Severní Čechy. Mnozí chovatelé sdružení v tomto klubu chovají kočky přes dvacet let.

NCHK byl po třech letech zkušebního provozu registrován na Ministerstvu vnitra v roce 1998, má vlastní IČO a DIČ, je složen z chovatelů z ČR, SR, BRD a Kanady. NCHK nenáleží žádné střešní organizaci, má vlastní plemennou knihu, Chovný a výstavní řád, Řád na ochranu zvířat proti týrání, Zkušební řád pro posuzovatele vycházejícího z obdobného zkušebního řádu WCF.

 

Návštěvní služba

Je pravděpodobné, že některý z předků našich koťátek odchovaných v NCHK  pracoval či pracuje v Návštěvní službě. Jedná se o činnost označovanou jako zooterapie, konkrétně dobrovolnické návštěvy v Domovech důchodců, mateřských a základních školách a ústavech sociální péče. Zvířata vybraná pro tuto službu musí splňovat následující podmínky: musí být naprosto zdravá, plně očkovaná, pravidelně odčervovaná, označená mikročipem, vlídná k lidem, naprosto neagresivní. Navíc jim návštěvy v cílových zařízeních musí působit potěšení.

 

Žádné komentáře
 
XERXES Chovatelská stanice sibiřských koček, sibiřské kočky, koťata, standard plemene, původ koček, anatomie koček, preventivní očkování, kočičí potřeby, rodinný život koček, mladá kočka, výstavy, barevné skupiny sibiřských koček, chovatelské předpisy