xerxes.webgarden.cz

XERXES Chovatelská stanice sibiřských koček

Kotě s PP nebo bez PP

Na co se zaměřit při odběru kotěte

 

Na co se zaměřit při odběru kotěte

 

 

Při odběru kotěte od chovatele, z útulku nebo od známého se musíme přesvědčit, že kotě je zdravé, tělesně i psychicky připravené na nový domov. Případná charita opravdu není na místě. Podvyživené a nemocné kotě nejen že zvyšuje od prvopočátku finanční výdaje, ale především je narušena

jeho přirozená socializace.

 

 

 Jak má kotě při odběru vypadat?

 

Oči mají být jasné a bez známek výtoku či zánětu, uši přirozeně teplé, čistě růžové, bez tmavého mazu v ušních záhybech, tlamička a dásně růžově zbarvené, srst musí být přirozeně čistá, lesklá, měkká a pružná, bez blešího trusu nebo lysých míst, bříško oblé a měkké, řitní otvor čistý a bez stop po výkalech. Kotě by mělo být hravé, zvídavé, zvyklé na dotek, temperament by měl odpovídat plemeni a věku.

 Kotě domácí kočky by mělo mít minimálně deset týdnů, kotě s rodokmenem třináct a mělo by být poprvé preventivně očkované a odčervené.

A dále

 

Ke každému kotěti patří očkovací průkaz s kalendářním rozpisem dalšího očkování, popis základní péče a rozpis krmení, na které je zvyklé. Výbava kotěte s průkazem původu by měla navíc obsahovat prodejní smlouvu a rodokmen kotěte. To je ta minimální výbava kotěte do nového domova kterou by jste měli dostat.

Ačkoli jsou kočky považovány za daleko samostatnější, mnohé i svobodnější než psi, všechny vyžadují pravidelnou péči. To platí u koťat na 200 %. Odpovědnost za jejich zdraví, tělesný i duševní vývoj a celkovou pohodu nese výhradně jejich vlastník.

Žádné komentáře
 
XERXES Chovatelská stanice sibiřských koček, sibiřské kočky, koťata, standard plemene, původ koček, anatomie koček, preventivní očkování, kočičí potřeby, rodinný život koček, mladá kočka, výstavy, barevné skupiny sibiřských koček, chovatelské předpisy